Er is echter nog een belangrijkere reden waarom je inzicht wil hebben in medewerkers!
Zojuist hebben we een vrij oppervlakkig beeld geschetst van inzicht hebben in medewerkers wat uiteraard belangrijk is, maar als we echt naar performance gaan kijken en een organisatie van "Good to Great" willen laten groeien, dan moeten we een verdiepingsslag gaan aanbrengen. Dit betekent niet alleen maar kijken naar de persoonlijkheden en de daarbij horende normen en waarden, maar ook oog hebben voor het besturingssysteem van de medewerkers. Het besturingssysteem van een mens vertelt ons hoe diegene het liefste werkt, waar diegene energie van krijgt, hoe diegene het liefste communiceert, hoe besluiten worden genomen en welke talenten diegene heeft. Het besturingssysteem van iemand in kaart brengen kun je doen door het afnemen van de StrengthsFinder test. Testen zoals de Myer Briggs Type Indicator (MBTI) en de DISC test, zijn eerder tools die hierbij kunnen ondersteunen. Ervaring leert dat de combinatie van de StrengthsFinder test en de MBTI test het beste voorzien in het blootleggen van iemands besturingssysteem.
Door het krijgen van inzicht in het besturingssysteem van medewerkers kun je op strategische en wetenschappelijk onderbouwde manier aan de slag gaan met de optimalisatie van je organisatie. Je kunt namelijk de werkomgeving van individuen en de teams waarin ze werken dusdanig vormgeven dat je de ruimte creëert voor mensen om zich optimaal te kunnen ontwikkelen en presteren als leuk en plezierig wordt ervaren. Door op een juiste manier iemands talenten te activeren zet je iemand in zijn of haar kracht. Hierdoor gaat deze persoon niet alleen met meer plezier naar het werk, deze persoon zal ook met veel meer energie en voldoening het werk gaan uitvoeren.
De productiviteit en het werktempo kunnen hierdoor flink omhoog schieten zonder dat je bang hoeft te zijn voor opbranden, want de energie die iemand steekt in het werken vanuit talenten levert het dubbel en dwars weer op. Daarnaast kan de situatie ontstaan dat de werkzaamheden verdeelt gaan worden op basis van iemands talenten en sterke punten in plaats van iemands functieprofiel en de verwachtingen die daarbij horen. Hierdoor zorg jij ervoor dat de juiste taken bij de meest geschikte mensen terecht komen en wanneer je dit echt goed wegzet, worden zelfs de "vervelende" klusjes bij de juiste mensen met open armen ontvangen ;)
*Deze manier van werken is ondersteunend in het streven naar het "Good to Great" principe in organisaties!