Motivatie 3.0
Volgens Pink is het dus tijd voor een upgrade over onze ideeën wat betreft het aansturen en motiveren van mensen, want de mens heeft zich inmiddels verder ontwikkeld. De steeds complexer wordende wereld is niet meer hetzelfde en ook wij, de mensen, zijn niet meer hetzelfde als duizenden jaren geleden. We hebben andere beweegredenen gevonden om uit bed te komen, om naar ons werk te gaan of om jaren lang te gaan studeren. Pink omschrijft drie elementen die voor ons vandaag de dag ontzettend belangrijk zijn met betrekking tot onze motivatie. Bij een gebrek aan deze elementen in onze omgeving, zal het voor ons steeds moeilijker worden om gemotiveerd uit bed te komen en zal ons echte potentieel, volledig onbenut blijven. Hij omschrijft de elementen als volgt:
Autonomie; een zeer belangrijke voorwaarde voor motivatie 3.0. De mens moet het gevoel hebben om zelf de controle te hebben over hun eigen leven. Ook tijdens het werken zal de mens aanzienlijk beter gaan presteren als ze zelf de regie hebben over wat ze doen, wanneer ze het doen, met wie ze het doen en hoe ze het doen.
Meesterschap; is de tweede belangrijke voorwaarde voor motivatie 3.0. Het betekent niets meer dan het streven naar verbetering in datgene wat je doet en wie je bent. Hiervoor moet je echter zeer betrokken zijn bij wat je doet, een flinke doses passie en doorzettingsvermogen hebben en je er bewust van zijn dat volledige meesterschap een onbereikbaar doel is. Het is een infinite game die je speelt zoals Simon Sinek het zou kunnen zeggen. Een onbereikbaar doel hebben maakt het van tijd tot tijd zowel frustrerend als zeer aantrekkelijk. Daarnaast is het essentieel om een flow te ervaren bij het uitvoeren van taken of activiteiten waarover je meesterschap wilt verwerven. Flow betekent dat de activiteit je voldoende uitdaging biedt zodat je je niet gaat vervelen en het niet te moeilijk is waardoor je gefrustreerd raakt.
Zingeving; betekent veel voor de mensen in de 21e eeuw. Het motiveert ons om vanuit onszelf in beweging te komen en dagelijks naar ons werk te gaan. We willen bijdragen aan de maatschappij en de wereld. We willen betekenisvol werk verrichten en we willen bij bedrijven werken die, naar ons eigen idee, een groter doel nastreven. Voor organisaties betekent dit dat alleen maar winst maken niet langer het doel mag zijn, maar dat het streven naar winst een middel moet zijn om de hogere doelen te bereiken.